מפעלי תעשייה מייצרים מוצרים שונים. הפעילות מתבצעת באמצעות מכונות אשר צורכות אנרגיה רבה ופולטות מזהמים שונים החל מאוויר מזוהם ועד חומרים כימיקליים. נוסף על כך נעשה שימוש בחומרים אשר חלקם מתפרקים או נשברים לרסיסים. הצורך של בעלי המפעלים הוא לשמור על סביבה נקייה עבור העובדים במקום וכן למנוע זיהום אוויר במטרה לעמוד בתקנים של המשרד להגנת הסביבה. לשם כך, מתקינים מערכות שאיבה לתעשייה למטרת ניקוי וטיהור.

מערכות שונות לשאיבת אבק

חיבור מפוח קיים למערכת אוויר
חיבור מפוח קיים למערכת אוויר צח כלל בקר לחות

מערכות שונות לשאיבת אבק כמו מנדפים או יניקה נדרשות על מנת לשאוב אבק ומותאמות לצרכים של התעשייה. כך לדוגמא מנדף הינו מתקן המאפשר לעובד לעבוד בעבודתו באמצעות מניעה לחומרים מסוכנים. אם ניקח לדוגמא עובד במסעדה הרי מתקיימים בישולים בכמויות גדולות למדי ועשן רב נפלט מהאוויר והאוויר מתמלא בכימיקלים העשוים להזיק לבריאות של העובדים ולכן יש להתקין מערכת שתפנה את העשן.

  כיצד פועלים מנדפים

בדומה לקולטי עשן, מנדפים שואבים את העשן והכימיקלים ומעבירים אותם מחוץ למבנה דרך ארובה. כאש המנדפים עובדים בצורה תקינה הם מוציאים החוצה את כל העשן והלכלוך ומשאירים אוויר נקי.

  חשיבות התחזוקה

 במטרה שהמנדפים ומערכות שאיבה אחרות כמו מערכת יניקה ימשיכו לשמש את המסעדות לתקופה ארוכה ההמלצה היא ביצוע תחזוקה שנתית הכוללת ניקוי יסודי הנעשה על ידי חברה פלטק מקצועית בתחום אשר ממנה רכשתם את אמצעי השאיבה. תחזוקה נכונה תסייע לעבוד בצורה תקינה ביותר וכך תמנע את הסיכוי של גרימת שריפה במקום. ניקוי אשר מתבצע בהתאם ללוחות זמנים קפדנים יפחית את הסיכוי כי תגרם שריפה ויאפשר ליהנות ממטבח נקי.

 רכישת המערכות מטעם חברה מובילה בתחום

על מנת ליהנות ממערכות מובילות לאורך זמן קיימת חשיבות רבה לרכוש מערכות מטעם חברה מובילה בתחום. בדומה לרכישת מוצרים אחרים, גם במקרה הזה חשוב מאד לבצע סקר מקיף אשר מטרתו היא לבחון את ההיצע בין החברות השונות על מנת לבחור את החברה המקצועית ביותר.

מוזמנים להתייעץ עם קולגות

שיטה אשר הוכיחה את עצמה היא התייעצות עם קולגות בכל הנוגע לרכישת מערכות. התייעצות עם קולגות תסייע לכם בבחירת המערכת המתאימה ביותר.